Goście z Francji i przygotowania do stażu

Niecodzienni goście z Francji odwiedzili naszą szkołę 5 lutego 2018. Państwo Marie i Georges Pontvianne wraz z absolwentką szkoły Klaudią Roczek spotkali się z uczniami oraz dyrekcją szkoły.

Państwo Pontvianne są właścicielami hotelu „ Le Jorjane” w malowniczej miejscowości Choranche położonej nieopodal masywów górskich Vercors. Miejsce to znane jest na całym świecie wśród osób uprawiających base jumping czyli skoki spadochronowe  z urwisk górskich, mostów i wieżowców. Miejscowość ta słynie również z przepięknych grot, które są unikalne w Europie i uważane za cud natury.

Nasza szkoła współpracuje z hotelem „Le Jorjane” od 2011 roku organizując dla naszych uczniów wakacyjne praktyki w hotelu.

Od 7 lat każdego lata uczennice technikum hotelarstwa mają okazję odbywać staże i zdobywać cenne doświadczenie w zawodzie, którego się uczą. Jedną z nich jest absolwentka szkoły Klaudia Roczek, która jako pierwsza wyjechała na staż do Choranche a w obecnie na stałe mieszka we Francji i pracuje w hotelu „Le Jorjane”.

Podczas spotkania w szkole goście spotkali się z dyrektor Małgorzatą Kołodziejską oraz grupą uczniów przygotowującą się do udziału w miesięcznym stażu zawodowym we Francji. Wyjazd zorganizowany będzie w ramach realizacji projektu „Mobilność kluczem do sukcesu”, który współfinansowany jest w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Dyrektor szkoły rozmawiała z gośćmi na temat dotychczasowej współpracy oraz o organizacji kolejnych staży wakacyjnych dla uczniów technikum hotelarstwa.

Podczas spotkania była okazja obejrzeć prezentację multimedialną o hotelu „Le Jorjane” a następnie uczniowie zadawali gościom pytania na temat pracy w hotelarstwie. Była też czas na rozmowę o tym jak najlepiej przygotować się do stażu zawodowego, na który uczniowie wyjadą już w maju.

Po spotkaniu młodzież wzięła udział w kursie języka francuskiego zawodowego, który ma za zadanie przygotować uczniów do wyjazdu za granicę. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali rozmówki polsko-francuskie oraz nabywali nowe umiejętności z zakresu słownictwa zawodowego. Przed młodzieżą trzy miesiące intensywnych przygotowań językowych, pedagogicznych i kulturowych a następnie udział w wielkiej francuskiej przygodzie.

Spotkanie zorganizowane zostało przez Magdalenę Geniusz-Starostkę koordynatora projektów Erasmus+ w Zespole Szkół Ekonomicznych. W dziale multimedia zdjęcia ze spotkania.

KALENDARIUM PROJEKTU


ERASMUS +

EU_flag-Erasmus.jpg

 

NASI PATRNERZY

LOGO-WEB 

logo-training.jpg

nasi_partnerzy_www.etnmanagement.eusistematurismolangen.pnglogo

NASZA SZKOŁA


ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK

Logowanie