O REGIONIE

PREZENTACJE REGIONU OKSYTANIA

PREZENTACJE REGIONU ANDALUZJA

PREZENTACJE REGIONU HAMPSHIRE

 

 

midi-p

Midi-Pyrénées

Region francuski:

Midi-Pyrénées  to region administracyjny Francji, położony w południowej części kraju, obejmujący środkową część łańcucha Pirenejów oraz położoną bardziej na północ dolinę Garonny, podzielony na 8 departamentów :


· Ariège (118 Hoteli)
· Aveyron (160 Hoteli)
· Gers (99 Hoteli)
· Haute-Garonne (320 Hoteli)
· Hautes-Pyrénées (360 Hoteli)
· Lot (197 Hoteli)
· Tarn (120 Hoteli)
· Tarn-et-Garonne (69Hoteli)

Region ten oferuje wiele ciekawych atrakcji. Ponad 1000 miejsc, obiektów i tras są przeznaczone do wypoczynku i rekreacji.

25 185 km oznakowanych szlaków jest oznaczonych na całym obszarze. W zależności od swoich możliwości, można tam zacząć odkrywać, na przykład  szczyty Montcalm lub Domen, jednak są one zarezerwowane dla bardziej doświadczonych sportowców.

mont-b
Szczyt Pic de Montcalm

 

Miejscowe stowarzyszenia proponują podziwiać miejsca Rocamadour i kanion balon Alzoum, Liftoff korzystnie o świcie lub późnym wieczorem.


W departamencie Lot, 60 km na północ od Cahors, Rocamadour jest jednym z najbardziej niezwykłych miejsc we Francji. Położony pionowo nad kanionem Alzou, miasto to było w XII wieku doskonałym miejscem pielgrzymek.

 

 

roc-1

roc-2
Rocamadour

Zimą Midi-Pyrenees umożliwia jazdę  na nartach w Pirenejach jak i w górach Aveyron lub Lacaune.

3

4
Pireneje Aveyron
5
Lacaune

Rozwija się tam także snowboarding, narciarstwo, wędrówki na rakietach śnieżnych i wyścigi sań. 26 kurortów narciarskich na terenie całego regionu różni się wielkością i zakresem działalności.

Canal du Midi wiosną otwiera się także dla żeglugi.

6

7
Canal du Midi

Midi-Pyrenees oferuje szeroki wybór atrakcji turystycznych wzbogaconych o historyczny park rozrywki, naukowy, zwierząt  np. miasto Micropolis owadów (św. Leon)

Turystyka i stowarzyszenia społeczne w Midi-Pyrenees  to ponad 42 000 miejsc noclegowych w 369 obiektów, od 11 do 12% pojemności regionalnego rynku.

Aby umożliwić młodzieży od 6 do 10 lat swoje pierwsze wakacje, region Midi-Pyrenees rozpoczął współprace z Federacją  des Caisses d'Dotacje Midi-Pyrenees. Ośrodki regionu, które poprzez Krajowy Związek Stowarzyszeń Społecznego Stowarzyszenia Turystyki i Midi-Pyrenees, aktywnie uczestniczyć  będą w sukces tej operacji, oferując spędzania wolnego czasu w kierunku kulturalnych, sportowym, czy naukowym . Do tej pory z ich oferty skorzystało już ponad 15.000 młodych ludzi.

Region Midi-Pyrenees zajmuje się wspieraniem i profesjonalizacją turystyki. Zapewnia również wsparcie finansowe, w tym projekt struktury, wzrost zintegrowane lokalnego rozwoju gospodarczego. Region promuje również dostęp do wczasów za pośrednictwem kilku kroków wobec osób niepełnosprawnych, młodzieży i zakwaterowania turystycznego i społecznego.

ATRAKCJE Midi-Pyrénées

8 9
Musée des Augustins Park rekreacyjny Le Parc de laPréhistoire
10 11
Place du Capitole Tauriac-de-Naucelle
12 13
Foix Święty District

Więcej o regionie na oficialnej stronie: http://www.midipyrenees.fr/ 

Zakladka "o regionie" powstała dzięki pomocy uczestniczki projektu, uczennicy klasy III D Żanety Jaroszek.

 

 

 

Rimini:

 

Rimini – miasto i gmina we Włoszech, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Rimini, leży mniej więcej na pograniczu północnego i środkowego wybrzeża Adriatyku. Na co dzień mieszka tutaj 145 tys. mieszkańców, ale w wakacje jest tu nieporównanie więcej osób. Od polskiej granicy do Rimini - najkrótszą trasą - jest ok. 1100 km. Miasto szczyci się szerokimi, piaszczystymi plażami, które słynne są w Europie od dziesiątek lat. Zejście do morza jest tu łagodne, a klimat typowo śródziemnomorski. W lipcu i sierpniu rzadko zdarzają się opady deszczu. Przepięknie jest także w pierwszej połowie września. Rimini jest najbardziej popularnym kurortem wakacyjnym we Włoszech i jednym z najbardziej znanych nad całym Morzem Śródziemnym. Skupia w sobie wszystkie zalety i wady turystycznego konglomeratu. Można odnieść wrażenie, że jest tu wszystko i są tu wszyscy. Tłumy Włochów, turyści z całego świata, gwiazdy włoskiej telewizji, modelki, szkolne kolonie, wycieczki objazdowe, rodziny z dziećmi, emeryci, single imprezujący przez całe noce, uliczni artyści... Rimini w dzień tętni życiem na kilkunastokilometrowej, szerokiej, piaszczystej plaży, a nocą miasto nie zasypia, ponieważ życie toczy się dalej.

 

 

Rimini_mapa.pngRimini_2.jpgrimini_porlet.pngRimini1.jpg

 

 

 

 

KALENDARIUM PROJEKTU


ERASMUS +

EU_flag-Erasmus.jpg

 

NASI PATRNERZY

LOGO-WEB 

logo-training.jpg

nasi_partnerzy_www.etnmanagement.eusistematurismolangen.pnglogo

NASZA SZKOŁA


ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK

Logowanie