PARTNERSTWO

Partner francuski

 

Institut St Christophe to średnia szkoła zawodowa na południu Francji w regionie Midi-Pyrénées. Aktualnie do placówki tej uczęszcza ponad 600 uczniów. Jest to szkoła, która swoim zasięgiem obejmuje region i kraj oraz prowadzi szeroko zakrojoną współpracę międzynarodową.  W związku z tym uczniami szkoły są również obcokrajowcy.

Szkoła kształci w różnych zawodach m.in. z sektorów:

-agroturystyka
-hotelarstwo
-produkcja rolna i rolno
-spożywcza-ochrona środowiska
-opieka nad dziećmi i pielęgniarstwo

Szkoła ma uprawnienia do wydawania dyplomów « Cambridge Université »- centrum ekwiwalentne.

Placówka posiada ponad 25 letnie doświadczenie we współpracy ze szkołami i instytucjami kształceniowymi z innych krajów. Osobą koordynującą współpracę zagraniczną w tym współpracę z Zespołem Szkół Ekonomicznych jest doświadczony nauczyciel Pan Jean- Francois Tual. Aktualnie trwa współpraca z Węgrami, Polską, Tunezją, Maroko, Rumunią, Hiszpanią, Grecją, Rosją i Bułgarią. Ze wszystkimi partnerami szkoła posiada podpisane umowy o współpracy, a pracownicy Institut wielokrotnie odbywają podróże zagraniczne w ramach realizowanych projektów. Jeden z wyjazdów odbył się w terminie 16- 21 stycznia 2011 do Polski. Przedstawiciele placówki Pan Gerard Amelin i Pan Jean- Francois Tual  spotkali się z przedstawicielką Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku i przedstawicielem Liceum Spożywczego w Krakowie. Obydwa spotkania miały na celu omówienie spraw związanych ze współpracą i w przypadku Zespołu Szkół Ekonomicznych ustalenie spraw związanych z projektem Leonardo da Vinci.

Institut ma również doświadczenie w realizacji różnych projektów europejskich, np.

- projekt w ramach programu Socrates Lingua z partnerami z Węgier na temat "Agroturystyka bez granic"

- projekt w ramach programu Leonardo da Vinci z partnerami z Polski- 4 tygodniowe staże dla uczniów z Polski w dziedzinie gastronomii i agroturystki, współpraca z Zespołem Szkół Rolniczych w Sichowie Dużym i realizacja projektu "Doskonalenie kwalifikacji zawodowych na stażach we Francji".


W swojej codziennej pracy Institut współpracuje z kilkudziesięcioma pracodawcami w regionie, u których odbywają się praktyki. Są to zarówno uczniowie francuscy jak i stażyści zagraniczni. Podczas projektu „Mobilność szansą na lepszy start” uczestnicy projektu będą również odbywać praktyki u pracodawców z którymi od wielu lat współpracuje Institut St Christophe. Więcej o szkole można dowiedzieć się na ich oficjalnej stronie:  www.institut-st-christophe.com part-1

 

Partner niemiecki

 

siedziba2VITALIS Betreuungsgesellschaft mbH

Firma ta jest organizacją przyjmującą w ramach programu ERASMUS+ i zajmuje się głównie realizacją projektów mobilnościowych z różnych dziedzin kształcenia zawodowego. Współpracuje z ponad 200 małymi i średnimi przedsiębiorstwami w rejonie Lipska i Halle, a w przeciągu ostatnich 15 lat brała udział w kilkuset projektach zrealizowanych w różnych dziedzinach kształcenia i przyjmuje u siebie rocznie około 1000 gości z krajów Unii Europejskiej.

 

Firma posiada na swoim terenie własną bazę żywieniową, klub młodzieżowy, boisko do gry w siatkówkę i piłkę nożną, miejsce do grillowania

 

Strona internetowa firmy: http://www.gut-wehlitz.de/

KALENDARIUM PROJEKTU


ERASMUS +

EU_flag-Erasmus.jpg

 

NASI PATRNERZY

LOGO-WEB 

logo-training.jpg

nasi_partnerzy_www.etnmanagement.eusistematurismolangen.pnglogo

NASZA SZKOŁA


ODWIEDŹ NAS NA FACEBOOK

Logowanie